مکان – گذاشتن فوتسال قهرمان مسابقه

مکان – گذاشتن: فوتسال قهرمان مسابقه برگزاری رسانه ها ماه رمضان افغانستان مسابقات فوتسال

گت بلاگز اخبار پزشکی دو واکسن تازه وارد برنامه واکسیناسیون کشوری می‌شوند ، انتقاد ازاظهارات غیرتخصصی راجع به واکسن HPV

به دنبال طرح مباحثی مبنی بر لزوم تامین واکسن HPV (زگیل تناسلی) و اظهار نگرانی راجع به این بیماری عفونی در برنامه ماه‌عسل، رییس اداره بیولوژیک شرکت غذا و دارو با

دو واکسن تازه وارد برنامه واکسیناسیون کشوری می‌شوند ، انتقاد ازاظهارات غیرتخصصی راجع به واکسن HPV

انتقاد ازاظهارات غیرتخصصی راجع به واکسن HPV/ دو واکسن تازه وارد برنامه واکسیناسیون کشوری می شوند

عبارات مهم : تزریق

به دنبال طرح مباحثی مبنی بر لزوم تامین واکسن HPV (زگیل تناسلی) و اظهار نگرانی راجع به این بیماری عفونی در برنامه ماه عسل، رییس اداره بیولوژیک شرکت غذا و دارو با انتقاد از بیانات غیرتخصصی در این حوزه گفت: این واکسن به میزان کافی به کشور وارد می شود و افراد دارای شرایط خاص می توانند طبق تشخیص دکتر آن را تزریق کنند. در عین حال ما هم پیگیر ورود این واکسن به برنامه واکسیناسیون کشوری هستیم ولی ابتدا باید واکسن هایی را وارد این برنامه کنیم که اولویت بیشتری جهت کشور دارند.

دکتر علی واشقانی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به مباحث مطرح شده است راجع به تزریق واکسن HPV در برنامه ماه عسل، گفت: باید توجه کرد اینکه یک فرد غیر مسوول در یک شبکه سراسری صحبت می کند، بدون اینکه مسوولیت یا اطلاعات کافی در این حوزه داشته باشد، مورد تایید ما نیست و ما هم در این زمینه اعتراض داریم چراکه راجع به چنین موضوعی باید افراد متخصص به گونه ای صحبت کنند تا جهت عموم مردم که ممکن است اطلاعات تخصصی در این حوزه ها نداشته باشند، نگرانی ایجاد نشود.

دو واکسن تازه وارد برنامه واکسیناسیون کشوری می‌شوند ، انتقاد ازاظهارات غیرتخصصی راجع به واکسن HPV

وی افزود: HPV نوعی عفونت ویروسی هست. در عین حال بحث واکسیناسیون آن جنبه پیشگیرانه دارد و اینطور نیست که بخواهیم چیزی را درمان کنیم بلکه توصیه می شود که با تزریق این واکسن از بروز عفونت HPV پیشگیری شود.

واشقانی با بیان اینکه تزریق واکسن HPV جزو توصیه های شرکت جهانی بهداشت است،اظهارکرد: شرکت بهداشت جهانی توصیه می کند که کشورها این واکسن را به برنامه واکسیناسیون کشوری خود وارد کنند و ما هم در جریان این توصیه هستیم. بر همین اساس تلاش می شود که واکسن HPV در طرح واکسیناسیون کشوری کشور عزیزمان ایران هم قرار گیرد.

به دنبال طرح مباحثی مبنی بر لزوم تامین واکسن HPV (زگیل تناسلی) و اظهار نگرانی راجع به این بیماری عفونی در برنامه ماه‌عسل، رییس اداره بیولوژیک شرکت غذا و دارو با

رییس اداره بیولوژیک شرکت غذا و دارو با بیان اینکه منابع مالی این واکسن و منبع تامین آن دیده شود، گفت: اگر واکسنی را وارد طرح واکسیناسیون کشوری کنیم، وزارت بهداشت باید آن را به صورت مستمر تامین کند بنابراین هم از جنبه منابع مالی باید تمهیدات مورد نیاز را اندیشیده باشیم و هم منبع تامین واکسن هم باید به گونه ای باشد که بتوانیم به اندازه کافی آن را در دسترس داشته باشیم البته راجع به واکسن HPV هنوز برآورد مالی انجام نشده است لیکن ما موارد اولویت دارتری داریم که زیاد باید روی آن ها کار کنیم.

واشقانی با تاکید بر اینکه واکسن HPV در مقایسه با واکسن هایی که مورد نیاز است به برنامه واکسیناسیون کشوری وارد شوند، اولویت کمتری دارد،تصریح کرد: به عنوان مثال در حال حاضر قرار است دو واکسن روتاویروس و پنوموکوک جهت واکسیناسیون اطفال وارد برنامه واکسیناسیون کشوری شوند. باید توجه کرد که این دو واکسن اولویت بیشتری جهت ما دارند و در تلاش هستیم که ابتدا آن ها را وارد طرح واکسیناسیون کشوری کنیم و بعد به سراغ مواردی رویم که اولویت کمتری دارند.

وی تاکید کرد: در این شرایط اولویت مان این است که در وهله اول دو واکسن روتاویروس و پنوموکوک را وارد برنامه واکسیناسیون کشور کنیم. در عین حال اکنون واکسن HPV به صورت وارداتی در کشور وجود دارد و در دسترس افرادیست که شرایط خاصی دارند و باید این واکسن را تزریق کنند. از طرفی پیگیر ورود آن به برنامه واکسیناسیون کشوری هم هستیم، منتها ابتدا واکسن هایی که برایمان اولویت بیشتری دارند را وارد طرح می کنیم و بعد سایر واکسن ها را.

دو واکسن تازه وارد برنامه واکسیناسیون کشوری می‌شوند ، انتقاد ازاظهارات غیرتخصصی راجع به واکسن HPV

رییس اداره بیولوژیک شرکت غذا و دارو با بیان اینکه تزریق واکسن HPV در سه مرحله انجام می شود و قیمت هر عدد واکسن حدود ۲۶۰ هزار تومان هست، اظهار کرد: این واکسن اکنون جهت افراد واجد شرایط در دسترس است و اگر دکتر معالج تشخیص دهد که فردی باید این واکسن را تزریق کند، واکسن در دسترس ارزش است و افراد می توانند با هزینه خودشان این واکسن را تزریق کنند. در عین حال هزینه زیاد این واکسن و منابع محدود تامین آن، مقداری جهت ورود آن به طرح واکسیناسیون کشور را ایجاد مسئله کرده هست. البته تاکید می کنم که اولویت ما جهت ورود واکسن های تازه به برنامه کشوری واکسیناسیون دو واکسن روتاویروس و پنوموکوک هست. بعد از آن باید جهت تامین منابع واکسن HPV فکر کنیم.

واشقانی تاکید کرد: اساسا اینکه یک فرد غیرمتخصص از یک تریبون عمومی راجع به چنین مساله ای صحبت و اعلام نگرانی کند، مورد تایید ما نیست. اگر قرار باشد کسی در این موارد صحبت کند، حتما باید متخصص یا مسوول این حوزه باشد و اطلاعات کامل را در اختیار مردم قرار دهد تا نگرانی ایجاد نشود لیکن پیامد این ایجاد نگرانی ها تقاضاهایی است که ممکن هست، تقاضای واقعی نباشد.

به دنبال طرح مباحثی مبنی بر لزوم تامین واکسن HPV (زگیل تناسلی) و اظهار نگرانی راجع به این بیماری عفونی در برنامه ماه‌عسل، رییس اداره بیولوژیک شرکت غذا و دارو با

وی با بیان اینکه واردات واکسن HPV به کشور بین ۱۰ تا ۱۵ هزار مورد در سال است تا افراد اولویت دار بتوانند از آن استفاده کنند، گفت: ما نمی خواهیم اجازه دهیم که بیش از اندازه واکسن وارد کشور شود و تقاضای القایی ایجاد کرده و با تبلیغات مردم را به سمت مصرف واکسن بی رویه سوق دهند بنابراین خود ما خیلی موافق نیستیم که در یک برنامه عمومی فردی که تخصصی و مسوولیتی ندارد، در چنین موردی صحبت و نگرانی ایجاد کند.

واژه های کلیدی: تزریق | برنامه | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog