مکان – گذاشتن فوتسال قهرمان مسابقه

مکان – گذاشتن: فوتسال قهرمان مسابقه برگزاری رسانه ها ماه رمضان افغانستان مسابقات فوتسال

گت بلاگز اخبار اجتماعی اولیای دانش‌آموزان در صورت مشاهده تخلف در مدارس گزارش دهند / میرزاده

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: اگر اولیای دانش‌آموزان با تخلفاتی در مدارس دولتی راجع به دادن کارنامه و ثبت‌نام دانش‌آموزان در ازای دریافت مبالغی

اولیای دانش‌آموزان در صورت مشاهده تخلف در مدارس گزارش دهند / میرزاده

میرزاده: اولیای دانش آموزان در صورت مشاهده تخلف در مدارس گزارش دهند

عبارات مهم : آموزش

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: اگر اولیای دانش آموزان با تخلفاتی در مدارس دولتی راجع به دادن کارنامه و عضویت دانش آموزان در ازای دریافت مبالغی مواجه شدند آن را به آموزش و پرورش مناطق اعلام کنند تا سریعا پیگیری شود.

میرحمایت میرزاده در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس قانون، تحصیل دانش آموزان در مدارس دولتی رایگان است ولی کمک مردمی به مدارس منع قانونی ندارد و آنها می توانند مبالغی را در قالب کمک به مدارس اعطا کنند.

وی افزود: در این بین بعضی اوقات بعضی از اولیای دانش آموزان اصرار دارند که فرزندان خود را در مدارسی دورتر از محل سکونت خود عضویت کنند که این مشکلاتی را به وجود می آورد و حتی بعد نظارتی را سخت تر می کند لذا اگر خانواده ها دانش آموزان ارزش را در نزدیک ترین مدرسه و محل سکونت ارزش عضویت کنند شاهد مشکلاتی همچون ایاب و ذهاب و موارد دیگر نخواهیم بود.

اولیای دانش‌آموزان در صورت مشاهده تخلف در مدارس گزارش دهند / میرزاده

میرزاده ادامه داد: اصرار اولیا بر عضویت فرزندان ارزش در مدارسی دورتر از محل سکونت ارزش باعث می شود که مسئولان نتوانند نظارت های مورد نیاز را داشته باشند و از آن طرف پول هایی که آنها جهت ایاب و ذهاب فرزندان ارزش پرداخت می کنند تعبیر به گرفتن پول اضطراری جهت عضویت دانش آموزان می شود که چنین چیزی درست نیست، این مبلغ جهت ایاب و ذهاب دانش آموزان صرف می شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: از طرف دیگر بر اساس قانون شوراهای آموزش و پرورش، انجمن اولیا و مربیان جهت برگزاری برنامه های فوق العاده مدارس اجازه دارند از کمک های مردمی استفاده کنند. بر اساس این قانون بعضی از مدارس از اولیا کمک هایی جهت برگزاری برنامه ها می گیرند که این عنوان نیز تعبیر به گرفتن پول اضطراری می شود که باز هم درست نیست.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: اگر اولیای دانش‌آموزان با تخلفاتی در مدارس دولتی راجع به دادن کارنامه و ثبت‌نام دانش‌آموزان در ازای دریافت مبالغی

وی در جمع بندی، گفت: بر اساس بازدیدهای ما از استان های متفاوت و طبق بخشنامه آموزش و پرورش، تمامی مدارس باید در اتاق مدیر شماره تلفن هایی را بر روی دیوار راه اندازی کرده باشند تا اگر در مدرسه کاری خلاف قانون صورت گرفت و یا به عنوان نمونه در ازای دادن کارنامه و یا عضویت پولی به اجبار گرفته شود، اولیا با این شماره تماس بگیرند تا آموزش و پرورش منطقه به آن پیگیری کند. اینها همه نشان می دهد که قوانین مورد نیاز وجود دارد و تنها مردم باید همکاری کنند.

میرزاده در آخر گفت: مجلس نیز از حیث بعد نظارتی به صورت رندوم از مدارس در استان های متفاوت دیدار می کند که اکنون کمیسیون آموزش و تحقیقات در استان چهارمحال و بختیاری جهت دیدار از مدارس و دانشگاه ها هست، با این وجود باز هم اگر گزارش مکتوبی به کمیسیون آموزش ارسال شود ما آن را بررسی کرده و در صورت لزوم تذکرات مورد نیاز را به مراجع مربوطه خواهیم داد.

اولیای دانش‌آموزان در صورت مشاهده تخلف در مدارس گزارش دهند / میرزاده

واژه های کلیدی: آموزش | قانون | قانونی | کمیسیون | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog